LEICA DISTO - disto D510-dalmierz laserowy Leica

Idź do spisu treści

Menu główne

LEICA DISTO

LEICA DISTO - 20 lat na rynku

3 listopada 1993r firma Leica Geosystem zaprezentowała pierwszy na świecie dalmierz ręczny laserowy. Wydarzenie to miało miejsce podczas międzynarodowych targów budowlannych BATIMAX we Francji. Był to przełom na rynku narzędzi pomiarowych. Od tego czasu dalmierze Leica Disto stały się wzorcem w produkcji nowoczesnych instrumentów mierniczych. Do dnia dzisiejszego produkty cały czas podlegają udoskonaleniu. Dzięki temu robią wrażenie swoją dokładnością, trwałością oraz niezawodnością.


Przez 20 lat firma Leica Geosystem wydała na świat 8 generacji dalmierzy DISTO z 31 modelami instrumentów. Najnowsza generacja dalmierzy to produkty, które znajdują uznanie u każdego użytkownika. Od najtańszych i najprostszych wersji z podstawowymi funkcjami pomiaru po "fachowe" modele z normą IP65, które dokonują najbardziej skomplikowanych pomiarów. Modele te posiadają nowoczesne rozwiązania w postaci bezprzewodowej komunikacji Bluetooth do transmisji danych z Smartfonami i Tabletami. Dzięki cyfrowemu celownikowi Pointfinder nie straszne już są pomiary nawet w silnym słońcu, kiedy nie możliwości dostrzec plamki lasera. Kamera przekazuje obraz na kolorowy wyświetlacz dalmierza co umożliwia dokładny, czytelny wybór celu. Większość modeli Leica Disto posiadają funkcję pomiarów pośrednich. Wszystko to dzięki czujnikom nachylenia wbudowowanych w urządzenie. Idealne rozwiązanie podczas pomiarów np. wyokości drzew, spadów dachów czy szklannych witryn, które nie odbijają wiązki lasera.

Szwajcarska precyzja + 90 lat tradycji Leica Geosystem to dziś najwyższa precyzja i jakość, co przekłada się na 1mm dokładności wyznaczania dystansu w dalmierzu Leica Disto.

Najważniejsze wydarzenia w 20-letniej działalności :


     1993  Leica Disto -  Pierwszy dalmierz laserowy     2000 Leica Disto Classic   - Pierwszy dalmierz, który mieści się w każdej kieszeni.
2004 Leica Disto Plus - Pierwszy dalmierz z bezprzewodową transmisją danych Bluetooth

Leica Disto A8 - Pierwszy na świecie dalmierz z cyfrowym celownikiem i czujnikiem nachylenia

2008 Leica Disto D2 - Najmniejszy na świecia dalmierz laserowy


2009 Leica Disto D8 - Celownik Pointfinder i kolorowy wyświetlacz

2011 Leica Disto DXT - Norma IP65, odporność na kurz, wodę, wytrzymuje upadek z wysokości 2 metrów


2012 Leica Disto X310 - Ta sama norma i jeszcze bardziej wszechstronny niż DXT

LEICA GEOSYSTEM : Firma znana na całym świecie zdobyła zaufanie najbardziej wymagających użytkowników. Nasze narzędzia pomagają w zbieraniu, analizowaniu i prezentowaniu danych geoprzestrzennych. Profesjonaliści korzystający z narzędzi Leica Geosystem cenią niezawodność i bezbłędność naszych produktów. W razie jakichkolwiek problemów fachową pomoc oferują specjaliści z działu wsparcia technicznego.Leica Geosystem z siedzibą główną w Heerbrugg (Szwajcaria) to:

- siedziby w 28 krajach na świecie
- 3500 pracowników- setki lokalnych partnerów w 120 krajach

- setki lokalnych partnerówWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego